Podsumowanie Salon BHP 2015

Salon BHP na największych targach przemysłowych w Polsce

Interesujące konferencje i prelekcje organizowane przez najważniejsze instytucje zajmujące się tematyką bezpieczeństwa i ochrony pracy w Polsce oraz ciekawe produkty i rozwiązania z zakresu ochrony pracy na stoiskach wystawców z Czech, Danii, Niemiec, Polski, Słowacji i Szwecji – tak w skrócie scharakteryzować można Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle, który odbył się w Poznaniu od 9 do 12 czerwca 2015 r. Ekspozycja salonu była częścią największych w kraju targów nowoczesnych technologii dla przemysłu ITM Polska.

collagebhp3.jpg

Wystawcy Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle, organizowanego w latach nieparzystych, naprzemiennie z Międzynarodowymi Targami Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, zaprezentowali środki ochrony indywidualnej i zbiorowej, zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, środki i sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Tegoroczną nowością w ekspozycji były rozwiązania służące bezpiecznej pracy w magazynie. Honorowy patronat nad Salonem sprawował Główny Inspektor Pracy.

Bogaty program specjalistycznych konferencji przyciągnął dużą liczbę specjalistów ds. BHP. Podczas większości wydarzeń sale wypełnione były po brzegi profesjonalną publicznością. Największym zainteresowaniem cieszyły się konferencje zorganizowane przez Państwową Inspekcję Pracy („Wymagania bezpieczeństwa maszyn. Nowoczesne technologie a wypadki przy pracy”) i Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy („Eksploatacja maszyn i urządzeń – z doświadczeń ekspertów”). Specjaliści branży BHP uczestniczyli także licznie w kilkudniowych wydarzeniach, jak konferencja „Budowa i rozwój kultury bezpieczeństwa” organizowana przez portal Kultura Bezpieczeństwa i QES Consulting oraz II Forum Bezpieczeństwa w Magazynie, którego organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej. Przy pełnej sali odbyło się także seminarium „Wypadki przy pracy i ich konsekwencje dla pracodawcy” przygotowane przez Kancelarię Prawną Piszcz, Norek i Wspólnicy.

Kolejna edycja Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle odbędzie się w czerwcu 2017 r.

[ Wstecz ]
Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact