Siła konferencji na targach BHP – podsumowanie Salonu Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle 2017

W dniach 6-9 czerwca 2017 odbyły się największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi nowoczesnych technologii dla przemysłu ITM Polska, którym towarzyszył Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle. Patronat Honorowy nad Salonem objął Główny Inspektor Pracy oraz Prezes Urzędu Dozoru Technicznego.

W ramach Salonu prezentowały się firmy oferujące środki ochrony indywidualnej, zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości, odzież ochronną i roboczą, produkty i rozwiązania ergonomiczne oraz środki ochrony zbiorowej. Ekspozycję Salonu BHP w pawilonie 6A, poza pracodawcami, odwiedzili pracownicy służby bhp, zawodowi i społeczni inspektorzy pracy, dystrybutorzy oraz handlowcy.

collage_wystawcy_bhp.jpg

Atrakcyjne konferencje

W ramach Salonu BHP odbyły się konferencje i prelekcje, które przyciągnęły sporą grupę specjalistów zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa pracy w przemyśle. Pierwszego dnia targów można było uczestniczyć w seminarium przygotowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu i Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Poznaniu pt. „Zgodnie z prawem i bezpiecznie — projektowanie, wytwarzanie i eksploatacja maszyn”. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP zorganizowało spotkanie pt. „Samorząd zawodowy Służby BHP - propozycje utworzenia”. Kancelaria Prawa Pracy Szuszczyński przygotowała interesujące wystąpienie „Wypadki przy pracy w orzecznictwie sądów, czyli o wpływie stresu, przepracowania i alkoholu na uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy”, a Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej blok prelekcji „Bezpieczeństwo pracy w magazynie”. Z kolei 7 czerwca przeprowadzone zostały dwie konferencje: „Bezpieczna praca na linii produkcyjnej” (organizatorem była redakcja czasopisma „Promotor BHP”) oraz „WTF (Wypadek To Fakt), czyli dlaczego dochodzi do wypadków?” (organizator: Portal Kultura Bezpieczeństwa). Cykl prezentacji zakończyła czwartkowa konferencja portalu Kultura Bezpieczeństwa „Ergonomia i Bezpieczeństwo - dwie strony jednego medalu”. Wszystkie wydarzenia były bezpłatne dla uczestników targów.

collage_bhp_konfy_do_podsumowania.jpg

Siła tkwi w synergii

Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle odbył się w terminie 6-9 czerwca 2017 razem z największymi w Polsce targami innowacyjnych rozwiązań przemysłowych ITM Polska, Targami Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, targami 3D SOLUTIONS oraz Targami Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG. Targowy kwartet stanowił profesjonalną przestrzeń prezentacji wszystkich etapów produkcji w przemyśle i dawał możliwość nawiązania perspektywicznych kontaktów biznesowych. Podczas tegorocznego bloku targów można było zapoznać się z ofertą blisko 1000 wystawców i firm reprezentowanych z 27 krajów. 12 pawilonów i teren otwarty o łącznej powierzchni 25 000 m² przez cztery dni odwiedziło 17 893 zwiedzających.

Wstecz

Partnerzy MedialniChętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact