Organizator:

Strefa BHP na targach Budma!

04.02.2019 12:00:00

Podziel się

Budownictwo to szczególnie trudny sektor dla bezpieczeństwa pracy. Szefowie firm tej branży codziennie zmagają się z problemami dostosowania swojej działalności do rygorystycznych norm BHP. Z myślą o nich podczas targów budowlanych Budma 2019 powstaje specjalna Strefa BHP.

To tutaj spotkają się ci, którzy bezpieczeństwo swoich pracowników stawiają na pierwszym miejscu z wystawcami potrafiącymi to zapewnić swoim sprzętem i usługami.

Strefa BHP będzie dopełnieniem Salonu Rusztowań i Szalunków na Targach Budma. Obie ekspozycje znajdą się w pawilonie 7A.

W specjalnie zaaranżowanej Strefie BHP będzie można posłuchać ciekawych debat, paneli, prezentacji a także skorzystać z konsultacji z doświadczonymi ekspertami.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE NA PLACU BUDOWY – to temat przewodni tego wydarzenia.

Trzydniowe spotkanie rozpocznie debata oksfordzka: "Wprowadzenie kar za brak środków ochrony indywidualnej TAK czy NIE".

Nie zabraknie także wystąpień przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy. Tym razem pod lupę PIP zostanie wzięty temat: Cudzoziemcy na budowie. Jak zadbać o ich bezpieczeństwo?

- Prowadzenie prac budowlanych, a w szczególności tych wykonywanych na wysokości wiąże się z dużym ryzykiem wypadku przy pracy, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa pracy. (…) Lekceważenie przepisów, brak odpowiedniego przygotowania do pracy, a także zatrudnianie cudzoziemców bez wymaganych kwalifikacji oraz znajomości języka sprawiają, że nawet najlepsze regulacje prawne nie zapewnią bezpieczeństwa na placach budów. Jak zapobiegać wypadkom? O tym porozmawiamy w Poznaniu podczas targów BUDMA - zachęca do udziału w wydarzeniu Grzegorz Stróżyk z Państwowa Inspekcja Pracy (Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu).

Prezentacjom towarzyszyć będzie Strefa Innowacji. To tam znajdą się najbardziej nowoczesne rozwiązania w zakresie warunków pracy i BHP.

Firma J&J przedstawi w formie paneli BHP tematy: "Norma ISO 45001:2018" oraz „Ekologia w budownictwie”.

Eksperci przygotują także debatę oksfordzką ogniskującą się wokół pytań: Czy system zarządzania bezpieczeństwem jest skuteczny? Karać czy nagradzać za przestrzeganie zasad BHP?

W trakcie trzydniowego spotkania Partnerzy Strefy BHP będą prezentować swoje produktowe rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracy na placu budowy.

Strefa BHP będzie towarzyszyć Budmie 2019 – największym targom branży budowlanej, odbywającym się jednocześnie z WinDoor-tech – targami maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i fasad.

Więcej informacji: https://www.budma.pl/