Organizator:

Wielkie święto branży przemysłowej! Targi BHP 2023 w ramach bloku ITM Industry Europe w Poznaniu dziś się rozpoczęły!

Podziel się

Blisko 700 wystawców w ramach całego bloku targów z Polski i z zagranicy, ponad 30 wydarzeń towarzyszących: konferencji, pokazów i warsztatów - tak w skrócie prezentuje się tegoroczna edycja targów Subcontracting, ITM Industry Europe, BHP i Modernlog . Rozpoczęte dziś najważniejsze wydarzenie dla branży przemysłowej potrwa do 2 czerwca.

- Dobrze obserwować targi, które są pełne życia, wystawców i zwiedzających. Pandemia a później agresja Rosji na Ukrainę wywołały zwątpienie w sens istnienia targów. Dzisiejsze wydarzenie, na którym spodziewamy się 18 tysięcy zwiedzających z 52 krajów, wydarzenie, na którym siedmiuset wystawców przygotowało wyjątkową ofertę nowoczesnych technologii, nowoczesnych maszyn i rozwiązań dla szeroko pojętego przemysłu,  dowodzi, że bezpośrednie spotkania mają sens, że są pełne inspiracji. Cieszymy się, że jest tylu przedstawicieli nauki bo właśnie nauka, innowacje i transfer technologii to idee przewodnie bloku targów ITM. Polska myśl technologiczna napędza rozwój polskiej gospodarki. Widać to na stoiskach wystawców. - mówił na inauguracji Tomasz Kobierski, Prezes Grupy MTP. 

 

W dniach 30.05 - 02.06.2023 w Poznaniu, reprezentując Salon Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle, swoją najnowszą ofertę przedstawia 21 firm z 4 krajów (Belgia, Niemcy, Polska, Szwajcaria).

 

Firma

Kraj

Pawilon

Stoisko

ANRO

POLSKA

5A

32

ASD SYSTEMS POLSKA

POLSKA

5A

28

BARCO S.C.

POLSKA

5A

31A

CWS-BOCO POLSKA

POLSKA

5A

34

DICOTA

SZWAJCARIA

5A

30

DOMEBA DISTRIBUTION

NIEMCY

5A

29

ELASTO

POLSKA

5A

40

ELMETAL

POLSKA

5A

39

KLEEN-TEX POLSKA

POLSKA

5A

31A

KPS PRZEDSIĘBIORSTWO

POLSKA

5A

48A

M + A MATTING EUROPE

BELGIA

5A

31A

MEWA Textil-Service AG & Co. Management OHG

NIEMCY

5A

33

MULTI CLEAN

POLSKA

5A

31A

PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY

POLSKA

5A

49

PPO Przedsiębiorstwo Państwowe

POLSKA

5A

54

ROCK MASTER

POLSKA

5A

31

SECUREMEN

NIEMCY

5A

37

TEAMDRESS DRAWA

POLSKA

5A

31A

TECHNIMA CENTRAL

NIEMCY

5A

41

UNIMAT FABRYKA WYCIERACZEK

POLSKA

5A

31A

ZGODA SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW

POLSKA

5A

36

 

OGROMNE ZAINTERESOWANIE BHP – SALA PĘKAŁA W SZWACH!

30 maja 2023 r. podczas targów ITM Industry Europe 2023 - salon BHP, odbyła się konferencja przygotowana przez Państwową Inspekcję Pracy pt. "PROFESJONALA SŁUŻBA BHP FUNDAMENTEM BEZPIECZNYCH WARUNKÓW PRACY. Wyzwania nowoczesnych technologii." Współorganizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP. Konferencja przyciągnęła tłumy specjalistów reprezentujących branżę ochrony pracy,  którzy chcą doskonalić wiedzę i umiejętności, a co za tym idzie – dbać o tworzenie kultury bezpieczeństwa w polskich zakładach pracy.

Wydarzenie rozpoczęło się od odczytania listu przygotowanego przez Katarzynę Łażewską-Hrycko, Głównego Inspektora Pracy. Pomimo stopniowo malejącej liczby wypadków przy pracy i wdrażania nowych technologii, które mają ułatwiać prace człowiekowi – nadal poziom bezpieczeństwa pracy w Polsce nie jest zadowalający. Wnioski z kontroli przeprowadzanych przez inspektorów pracy sprawiają, że nieustające działania w budowaniu wysokiej kultury pracy powinny być kwestią priorytetową dla nas wszystkich.

Następnie wręczono Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Ochrony Pracy” – wyróżnienie to przyznane zostało Piotrowi Kaczmarkowi, który jest specjalistą ds. BHP oraz jednocześnie właścicielem firmy INTERLIS w Kaliszu.

W spotkaniu wśród prelegentów znaleźli się znakomici eksperci: Jarosław Leśniewski - Zastępca Głównego Inspektora Pracy, Rafał Goraus - Euro-Comfort, Leszek Tatala - Delpharm Poznań, Elżbieta Bożejewicz - OSPS BHP, Dobrochna Bubnowska - I Oddział ZUS w Poznaniu. Na zakończenie odbył się panel dyskusyjny, w którym udział wzięli przedstawiciele: partnerów społecznych, pracodawców, pracowników służby bhp, inspekcja pracy, przedstawiciele nauki.

 

 

 

Targi Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle potrwają do piątku, 2 czerwca 2023 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycję: ITM INDUSTRY EUROPE, Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog oraz Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING.

 

Po więcej szczegółów warto zaglądać na stronę targów:https://bhp.mtp.pl/pl/

 

Fotogaleria:https://bhp.mtp.pl/pl/multimedia/ 

Prelekcja Step2Safety:https://bhp.mtp.pl/pl/aktualnosci/step2safety-z-prelekcja-podczas-salonu-bhp-na-itm-industry-europe-2023/ 

Program Bloku Targów:  https://itm-europe.pl/media/ehahmh3r/itm_23_program_wydarzen.pdf

 

Już dzisiaj również warto zakupić bilet: https://tobilet.pl/salonu-bezpieczenstwo-pracy-w-przemysle-2023.html